Hliníkové systémy

Hliníkové profily pre vaše okná sú tým najkvalitnejším riešením. Spĺňajú najvyššie funkčné a estetické kritériá. Hliníkové okná majú výborné technické a statické parametre. Umožňujú zasklenia veľkých formátov bez zbytočných delení, tým zlepšujú izolačné vlastnosti otvorov. Vhodné sú ako na rodinné domy, tak aj na veľké stavby.
Hliníkové okná sú bezúdržbové a ich životnosť sa odhaduje na 100 a viac rokov. Umožňujú zasklenia veľkých formátov bez zbytočných delení, tým zlepšujú izolačné vlastnosti otvorov. Rámy sú subtílnejšie, ako pri plastových a drevených profiloch, takže do interiéru vpúšťajú maximum svetla.
Laicky sa hliníkové okná delia na  „studený hliník“ a „teplý hliník“. Studený hliník – sa skladá z jednej hlavnej komory – profilu, ktorý je priečne rozdelený na viacero komôr. Tento profil nemá prerušený tepelný most, preto nie je vhodný na aplikácie na rozhraní interiéru a exteriéru. Teplý hliník je zložený z dvoch komôr (resp. viacerých) navzájom od seba oddelených. Oddeľuje ich plastové jadro, ktoré zabezpečuje prerušenie tepelného mostu.
Veľkou výhodou hliníkových profilov je ich malá tepelná rozťažnosť a výborná statika, pričom ich môžeme používať aj v prípadoch kde končia možnosti plastových profilov.

Použitie hliníkových systémov:

  • špeciálne nadrozmerné okná
  • dvere, ktoré sú vystavované väčšej námahe (spoločné priestory, vchody do bytoviek)
  • veľké fasádne steny
  • kyvné a posuvne dvere
  • sklopno posuvne okná
  • automatické dvere

Hliníkové okná, dvere a fasádne systémy vyrábame z profilového systému ALUPROF. Vyrábame v štyroch variantoch a to systém MB-45 navrhnutý ako elegantný interiérový systém bez  prerušeného tepelného mosta. Systém MB-60, je to 3 komorový hliníkový systém s prerušeným tepelným mostom a s dvojitým tesnením, stavebným osadením 60mm. Systém MB-70, je to 3 komorový hliníkový systém s prerušeným tepelným mostom a so stredovým dorazovým tesnením. Systém MB-59S navrhnutý na zhotovenie tepelne náročnejších tepelných a akustických izolácií pre vonkajšie zástavby.  

Ceny hliníkových okien, dverí, či iných konštrukcií sú vyššie ako pri prevedení z plastu alebo dreva, no životnosť okien je omnoho vyššia a rozdiel v cene sa Vám počas doby používania vráti niekoľkonásobne.